Ja a môj Emo už v predaji  v mojom e-shope.

Je to príbeh plný láskavého humoru o spolužití dvoch absolútne rozdielnych bytostí. Každodennú rutinu si okoreňujú úprimnou radosťou i prudkými vývrtkami, pri ktorých stúpa tlak a rozum zatemňuje horká žlč. Emo je totiž kvapku iný, než my ostatní…

Osemdesiatstranová knižka vznikla náhodne, keď som si po rokoch prečítala svoj denník. Písala som ho ako terapeutickú pomôcku. Značila som tam všetko, čo ma cez deň potešilo, alebo naopak zarmútilo či nahnevalo. Čo ma spravilo šťastnou, ale aj nešťastnou. Čo sa mi páčilo a čo nie. Pomáhal mi zorientovať sa vo svojich pocitoch, ktorým som vtedy nerozumela.

Denník svoj účel splnil. Po rokoch mi poskytol námet na humornú knižku zo života jednej domácnosti Ja a môj Emo. A hoci mám v knihách rada istú dávku fikcie, v tejto som si vymýšľať nepotrebovala. Napísal ju sám život. Ten s Emom stál za všetky prachy sveta.

S Emom sme spolu „válčili“ dlhých štrnásť rokov. Znie to ako klišé, ale naozaj bol slnkom môjho života. Vedel ma rozosmiať, zohriať pri srdiečku po príšernom dni. Upokojiť, aj poblázniť. A rovnako ako sa slnko na oblohe občas ukryje za mrak, z ktorého začnú šľahať blesky, aj u nás niekedy zúrili poriadne hurikány.

Je úžasné stretnúť v živote spriaznenú dušu

Mali sme spolu nádherný vzťah. Napriek veľkým rozdielom sme boli spriaznené duše. Rozumeli sme si aj bez slov. Stačil nám letmý pohľad na seba a bolo nám všetko jasné. Naše samotárske srdiečka boli ako stvorené jedno pre druhé. Raz blázniví, inokedy tichí, pozorní, najradšej sme načúvali jeden druhému a štebotu vtákov a šumeniu lístia na stromoch. Je skvelé, ak v živote natrafíte na blízku bytosť. Vtedy sa totiž každodenná rutina mení v rozprávku.

Spomínam na teba, môj drahý Emo, smejem sa a ďakujem za každý spoločný deň.

Zaujala ťa knižka Ja a môj Emo? Zdieľaj a ukáž ju ostatným laughing. Ďakujem.

Stiahni si alebo vypočuj ukážky z knihy Ja a môj Emo.

Share This