Internetová zoznamka môže hľadanie lásky poriadne skomplikovať. Keď sa virtuálna realita zmení v ozajstnú, o prekvapenia nie je núdza. Ako v tejto vtipnej poviedke zo života.

Zoznámte sa. Monika. Vek pár týždňov po tridsiatke. Silná introvertka. Extrémne uzavretá a plachá. Ťažko nadväzuje priateľstvá i vzťahy. Medzi ľuďmi je ako ovca v svorke vlkov. Vyhýba sa preto akémukoľvek spoločenskému kontaktu. Vystačí si sama so sebou a svojimi romantickými predstavami. Takmer. Pretože aj samotári potrebujú lásku, ľudský rešpekt a uznanie.

Lenže človek obohnaný múrom, na ktorého prerazenie je treba Big Berthu (najväčší raziaci stroj na vŕtanie tunelov na svete), nemá veľa príležitostí stretnúť životného partnera. A tak spriaznenú dušu hľadá cez inzerát. V dobe informačných technológií virtuálny.

Internetových zoznamiek je na sieti ako hviezd na Mliečnej dráhe. Monika ich prejde aspoň desať. Vyberá si tú, kde to najviac žije. Čistá stratégia. Nakŕmi svoj profil dátami a už sa to sype. Svet je plný zúfalcov. Ahoj, ako sa dnes máš? Čo bolo v práci? Čo práve robíš? Obľúbené filmy, hudba, koníčky. Bla, bla, bla… Zajtra idem okolo. Ups!

Deň D.

Raz musel prísť. Spoza stromu vo večernom parku sleduje červenú Kristínku ako sa plazí do stanice. Lokálke spištia brzdy a už vypľúva cestujúcich. Jeden z nich sa bezradne obzerá, v ruke stíska dohodnuté noviny. Ale beda, vyzerá inak než na fotke. Až tak veľmi, že Monika z tieňa ani nevyjde. Došľaka.

O dva týždne ďalší deň D. Prešľapuje pred reštauráciou uprostred ulice. Pekne na očiach, niet tam jediného stromu, za ktorý by sa mohla skryť. Zúfalstvo z nej kypí aj ušami. Prichádza on. Zdá sa jej to, alebo naozaj nemá ani jej meter päťdesiat? Bruchom vydrapuje z kabáta gombíky. Na hlave mu začína nie moc pekná plešina. A ten hlas! Nie, chémia nefunguje. Iskra znechutene odskakuje. Dočerta!

Deň D3

sa odohráva v neformálnom prostredí miestneho pohostinstva. Sedí pri stole sama cez pol hodiny. Potom vzadu pod televízorom zhrmoce stolička. Chlapík s kalným pohľadom sa tacká rovno k nej. Musel som sa posmeliť, vysvetľuje bľabotavo. Trochu si to prehnal, nie?! Odsekne mu cestou k dverám vyčítavo.

D4 končí skôr, než vôbec začal. S tým pekným chlapčiskom si pritom na sieti rozumeli báječne. Písali si večer čo večer, spriaznené duše ako z románu. Nevadilo mu, že je staršia o nejaký rok. Stretnutie dvakrát odložil, no naveľa sa dohodli. Monike mäknú kolená. Zbytočne. V deň D slová mrznú… Prečo si neprišiel? Haló? Čo sa deje? Si tam?

O ďalší deň D Monika nestojí. Keď nadíde, je v absolútnom pokoji. Chlap bez profilu, tváre, prosto nik. Tvrdí, že slohy mu nejdú a písanie ho nebaví. Monika myká plecom, čo už, aspoň si vypije a možno pobaví. Stretajú sa na zastávke a hneď im ladí krok…

… a s tým chlapom je už osemnásty rok  ♥ .

Páčila sa ti vtipná poviedka o tom, ako môže internetová zoznamka skomplikovať hľadanie lásky? Zdieľaj a ukáž ju ostatným wink. Ďakujem.

Share This