Texty na mieru, obsah na web! Originálne a profesionálne!

Pomôžem vám s písmenkami

Napíšem redakčný obsah na akúkoľvek tému. Od vecne spravodajského článku cez lifestyle príspevky či recenzie, až po rozsiahle tematické bloky. Milujem príbehy. Napíšem aj ten váš, firemný i životný. Otextujem váš web, blog, e-shop. Vytvorím e-book v PDF formáte, zdigitalizujem staré texty, knihu či kroniku. Skontrolujem a opravím gramatiku a štylistiku textov od AI. Mám mnohoročné skúsenosti s tvorbou redakčných textov z printových i elektronických médií, blogovania i literatúry, základy SEO a copywritingu. Správna gramatika a štylistika je samozrejmosťou.

Som zodpovedná freelancerka s vášňou pre tvorbu obsahu. Informačného i zábavného a predovšetkým slovného. Práca s písmenkami ma striedavo živí, no trvalo baví a napĺňa.

Objednajte si originálne texty na mieru!

Viac ako 2000 redakčných článkov, blogov i poviedok

Široká škála tém a obsahových foriem

Prezentácie, E-booky, prepisy nahrávok, textu

Autorská webová stránka s e-shopom

hodnotenia z jaspravim

Referencie na moju prácu a autorskú tvorbu

Maroš M. Bančej, šéfredaktor časopisu Spolku slovenských spisovateľov pre mladú literatúru a umenie DOTYKY, r. 1997

„24-ročná rodáčka z Rajca, pracuje v „lokálnom“ rádiu v Žiline. Myslím, že o nej budeme ešte počuť. A nie len na stránkach Dotykov.“ (poviedka TRÁPENIE)

Alexander Halvoník, predseda poroty pre prózu literárnej súťaže Literárny Zvolen 98:

„Marta Vicianová dokázala v poviedke Trápenie preniknúť do pekiel ľudského bytia a poodhaliť ich hrozivú tvár.“ (poviedka TRÁPENIE)

Anmilka 24.7.2017

„Ďakujem za pekný blog. Už sa teším, že si v rámci relaxu prečítam aj Vaše staršie blogy.“ (turistický blog POĽANA. STÁLE VYSOKÁ A EŠTE VŽDY DIVÁ)

Ján Serbák 24.9.2017

„Pekný, priam umelecký opis túry!“ (turistický blog STRATENÍ NA ÚZEMÍ BUKOVýCH TRPASLÍKOV)

Emazé 24.9.2017

„Motivácia najmä pre tých , ktorí tieto končiny Slovenska ešte z vlastnej skúsenosti nepoznajú. Zaujímavý text, príťažlivé obrázky.“ (turistický blog STRATENÍ NA ÚZEMÍ BUKOVýCH TRPASLÍKOV)

Russtier 25.9.2017

„36 rokov chodím na Hornú Nitru, všetko som tam už pochodil, len ten Vtáčnik sa mi akosi vyhýba … ale potom, čo som si takôto peknô prečítal, určite sa tam vyberiem … ďakujem za peknú inšpiráciu … :-)“ (turistický blog STRATENÍ NA ÚZEMÍ BUKOVýCH TRPASLÍKOV)

Zuzanasiroka  2.12.2017

„Ach, leto! „Endorfíny sa nepokazia, vydržia mnoho dní. A s nimi dobrá nálada. A o tom to je.“ Presne o tom to je. Ešte sme tam neboli. Ale pôjdeme. Navnadili ste nás.“ (turistický blog OSTRÁ? STÁLE HORE, AŽ DO NEBA.)

Gwendolen 3.12.2017

„pekne. velmi! 🙂 dalsia silna motivacia zadovazit si konecne vyssie turisticke topanky a neimprovizovane sportove oblecenie…“ (turistický blog OSTRÁ? STÁLE HORE, AŽ DO NEBA.)

Isim 4.1.2018

„krásne. fotografie a výstižný text aj u mňa je Kľak No. 1, škoda že som ho túto zimu ešte v tejto kráse nevystihla.“ (turistický blog NOVOROČNÁ ROZPRÁVKA Z RAJECKEJ DOLINY)

ori 5.1.2018

„Pekne fotky. Dobrý článok. Ďakujem.“ (turistický blog NOVOROČNÁ ROZPRÁVKA Z RAJECKEJ DOLINY)

Maroš Chmúrny  5.1.2018

„Toto sa ti podarilo! Zatiaľ najkrajší tohtoročný blog.“ (turistický blog NOVOROČNÁ ROZPRÁVKA Z RAJECKEJ DOLINY)

Nádherná Alica 24.5.2019

„Prekrásne fotografie, poetický text. Ďakujem, Alica.“ (turistický blog MEDZI PROSIECKYM NEBOM A KVAČIANSKOU ZEMOU)

Peter T., jún 2019

„Gratulujem, pekne píšeš a aj dobre, s bezchybnou typografiou, dobre sa mi to čítalo.“ 🙂 (poviedka DOVOĽTE, ABY SOM SA PREDSTAVIL)

tupelo 19.9.2019

„Pekne napísané, pekné fotečky, Kvačianska aj Prosiecka dolina aj Veľké Borové sú mojimi srdcovkami už roky.“ (turistický blog MEDZI PROSIECKYM NEBOM A KVAČIANSKOU ZEMOU)

Silvia S., január 2020

„Kniha sa mi páčila👌😊 (kniha SMÄD)

Dana, apríl 2020

„Nádherná poviedka.“ (poviedka ŠAMBALA)

Nataša Ď., vydavateľstvo IKAR, máj 2020

„Príbeh je veľmi kultivovane napísaný, ste talentovaná.“ (kniha SMÄD)

Lívia H., august 2020

„Milujem, milujem Tvoje písanie Marti ❤️❤️❤️ je úžasné !!! A máš pravdu, myslím, že je len zopár výnimiek, ktoré to v blížiacej sa päťdesiatke dajú bez sebazaprenia ha, ha..“ (blog zo života  TO DÁŠ!)

Adriana, august 2020

„Krásny článok, Marti… Určite sme sa viaceré stotožnili.“ (blog zo života TO DÁŠ!)

Julka z Trenčína, máj 2021

„Dobre som sa pobavila. Najmä na tej poslednej cigarete. Tiež by som s tým rada sekla, takže idem hľadať svoj silný dôvod.“ (kniha NEFAJČIAROM PO 30 ROKOCH)

Danika, jún 2021

„Fajn knižka. Pobavila som sa. Mám doma podobného Ema, takže kniha mi naozaj sadla.“ (kniha  JA A MÔJ EMO)

Dodo L., júl 2021

„Objednal som si knihu zo zvedavosti, či sa dá takou neatraktívnou témou ako je alkoholizmus zaujať. Dá.“ (kniha SMÄD)

Sabina, august 2021

„Kniha ma príjemne prekvapila. Je nabitá emóciami a pikantnými situáciami. Ja som spokojná.“ (kniha SMÄD)

Majka, september 2021

„Úžasná knižka. Srší vtipom a humorom. Rozuzlenie v závere knihy ma naozaj dostalo. Nasmiali sme sa. Čítam ju stále dookola, nemáš ešte ďalšiu takú? Určite píš, robíš to výborne.“ (kniha  JA A MÔJ EMO)

Vierka G., september 2021

„Veľmi smutný príbeh s ešte smutnejším koncom. Každopádne, je v nej opísaná realita mnohých slovenských rodín. Z niektorých udalostí a statí až mrazí. Niekedy som mala pocit, že ich ani nedočítam, toto by nemal nikto zažiť. Za mňa je kniha výborná a budem ju odporúčať, ale nie každý ju dokáže prečítať.“ (kniha SMÄD)

Lívia, júl 2022

„Marti, dnes som bola načerpať inšpiráciu z tvojich turistických výprav. Ideme na Slovensko a môj syn by chcel ísť na túru tak som pozerala, kam by sme mohli ísť. Ďakujem a chcem Ti ešte povedať, že si úžasná a obdivujem Ťa za to, ako si zúročila svoj jedinečný talent a že takto pútavo blogujes a píšeš knihy. Vážne sa z Teba hrozne teším❤️ (turistické blogy)

Dano K., október 2022

„Oproti Smädu je táto kniha hodne odľahčená, no opäť bolo aj nad čím premýšľať a tak to mám pri knihách rád. U mňa spokojnosť.“ (Kniha ŠACH MAT ROZUMU)

Michal K., február 2023

„Knihu si napísala pútavo, s farbistými detailami, bohatstvom fantázie a vcítením sa do pocitov hlavných hrdinov a ich myšlienkových pochodov. Hlavná protagonistka tam bez zaobľovania predkladá svoje myšlienky, pocity, reakcie dobré i zlé; nesplnené túžby, prehry, beznádej i nádeje, snahy to vyriešiť, pesimizmus. Dobrý koniec prichádza smrťou iného. Život alkoholika – šedivý, prízemný, v preludoch, v zastieraní (nevdojak mi z toho slova vypadlo t) pravdy, v prázdnych sľuboch. Taký človek stiahne do bahna aj spriaznenú dušu. Je z toho poučenie rozpoznávať to v človeku, nedávať sa do partie s takým. Ubíja ma však bezvýchodiskovosť situácie – keby ten chlap žil ešte ďalšie roky… Vari niet žiadnej pomoci? Sme odsúdení na pesimizmus?“ (kniha SMÄD)

Publikovala som v:

zborníkoch literárnych súťaží
  • Jašíkove Kysuce
  • Literárna Senica Ladislava Novomeského
  • Literárny Zvolen
  • Knižnice Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši
  • Rozhľady

D O T Y K Y

časopis

pre mladú

literatúru

a umenie

CIEĽ regionálny týždenník

SME blog

Báječná žena

Bývanie a štýl

magazín o bývaní

rockyjob.com/sk/

Svadba na zámku

MY

Žilinské

noviny

Ukážky mojej práce

Redakčné príspevky, recenzie, rozhovory:

Obsah na web:

rockyJob.sk

– kompletné otextovanie slovenskej mutácie webu

darinatomas.sk

– obsah k fotografiám z tematickej svadby

Obsah na blog:

Vápeč (956 m n. m.), Strážovské vrchy: krátka túra v nádhernej prírode.

Vápeč je ideálny cieľ pre turistov, ktorí nemajú čas na dlhé túry, ale chcú si dať do tela v úchvatnej prírodnej kulise a užiť si pritom aj trocha adrenalínu.

Zábavná kniha TURISTI – predpredaj skončil, ale knihu si stále môžete objednať

Ako sa zrodia turisti? Čo ich do hôr stále tak ťahá? Ako vyzerala turistika pred 20 rokmi? A čo všetko sa dá na turistike (a nielen tej horskej) zažiť? O tom je zábavná kniha TURISTI.

Doktor Smiech

Nepoznám lepšieho lekára ako dlhý a vyčerpávajúci záchvat smiechu. Takého ozajstného, od srdca. Úprimného a neovládateľného.

Roklina Piecky je aj v sychravej jeseni pekný zážitok. Patrí k najkrajším miestam v Slovenskom raji.

Roklina Piecky patrí k najkrajším miestam v Slovenskom raji. V novembri je jej prechod viac o brodení ako o šliapaní, rebríky šmykľavé, ale farby sú najkrajšie v roku.

Dušičky: keď spomienky zapaľujú plamienky 🕯️

Pre mnohých z nás je noc na Dušičky výnimočná. Ponuré jesenné cintoríny rozžiaria milióny plamienkov. To aby dušičky videli, kadiaľ ísť k nám.

Najkrajšie túry v Roháčoch? Napríklad 10 km okruh cez Predný Salatín a Brestovú.

Slnečný štvrtok. Parkovisko Pod Spálenou. Pred ôsmou ráno je spolovice plné aj za päť eur na deň. Roháčske vrcholy priťahujú turistov ako magnet. Tresk. Bum. Bác. Búchajú dvere, kufre, topánky…

Európsky týždeň mobility: Držte si toho chlapca!

Lebo ho rozpučím! Kričala korpulentná pani raziac si cestu preplneným autobusom ku dverám. Ľudská tlačenka v tesnom autobusovom čreve pobúrene zavzdychala. Ktosi to útle chlapča vtiahol z uličky medzi sedačky.

Na tom našom dvore…

Pospevujem si nákazlivú pesničku z televíznej reklamy. Netuším, čo bolo na Mirovom dvore, lebo za prvý verš ho nikdy nepustili, ale na tom našom bolo riadne gazdovstvo. Nijaké leporelo, ani uchechtaný animák s hovoriacimi sliepkami.

Vtipná veršovaná poviedka zo života Pristál nám na dvore poštový holub…

Krátka vtipná poviedka zo života vo veršoch opisuje nezvyčajnú návštevu poštového holuba na našom dvore a o jej následkoch.

Keď sa nad Jánskou dolinou konečne zdvihne hmla…

Tridsať štyri minút po poludní. Nad Jánskou dolinou sa konečne dvíha hmla. Zuby mi drkocú ako kastanety. Jesenná inverzia do doliny nevpustí jediný lúč slnka. Tuším aj mrzne!

E-knihy:

Nefajčiarom po 30 rokoch

Najskôr prestať nechceš, potom nemôžeš a odrazu musíš…

75-stranový E-book vo formáte PDF o živote s cigaretou a bez nej, o benefitoch i negatívach fajčenia, no najmä autentický príbeh o myslení a pocitoch fajčiara od prvého po posledné potiahnutie

Komu je e-kniha určená?

Táto kniha je určená ľuďom, ktorí bojujú so závislosťou. Prednostne tou nikotínovou. Ale odporúčam ju prečítať aj ľuďom, ktorí s nami „závislákmi“ žijú. Pomôže im lepšie porozumieť, prečo sa tých našich „zlozvykov“ tak ťažko vzdávame.

Nijaké zbytočné omáčky

Môj skutočný príbeh o živote s cigaretou a bez nej má iba 50 strán. Vtesnala som na ne 32 rokov, takže to pekne odsýpa. Za 45 minút je po všetkom. Nijaké zbytočné omáčky ťa v knihe neunudia. Naopak, verím, že útla, nadupaná knižočka ťa maximálne pobaví a možno aj motivuje.

Share This