Príbeh pre ženy

Príbeh: S Robom som bola niekto

Knihy, poviedky, blogy Marty Kasmanovej.

Napísala Marta

Na začiatku tohto príbehu bola veľká láska. Ani neviem, kedy sa zmenila, ale odrazu som zistila, že svoj život vôbec nežijem tak, ako chcem. Vzdala som sa vlastného ja v slepej viere, že tak si udržím lásku milovaného človeka a bezstarostný život.

Kým som nestretla Roba, bola som celkom obyčajné dievča. Veľmi hanblivá, neveľmi pekná dvadsiatka, nevárazná, sivá myš. Bývala som s rodičmi a dvomi sestrami v dvojizbovom byte, pritesnom pre piatich dospelých ľudí. Kým moje staršie sestry boli veselé, obľúbené a nikdy nemali núdzu o ctiteľov, ja som bola presný opak. Uzavretá vo svojich snoch o krásnych princoch, ktorí ma budú milovať až za hrob. Po strednej škole som sa vydala dobýjať svet. Ale nedokončila som ani prvý semester na vysokej, pretože viac ako učenie ma zaujímalo, či na mne ako pokročilej osemnástke nespočinie aspoň jedno mužské oko. Nespočinulo. Deprimovaná z toľkého nezáujmu a neúspechu vrátila som sa do

rodnej dediny a dva roky som pemdlovala medzi úradom práce, záhradou a televízorom. Potom som si konečne našla prácu. A nie hocijakú.

Moje sebavedomie rástlo s pohárikmi

V regionálnych novinách sa mi darilo. K bohémskemu novinárskemu životu neodmysliteľne patrili posedenia pri vínku v niektorej z početných putík okresného mesta. Moje sebavedomie rástlo úmerne s počtom vypitých pohárikov a ja som sa na svoje potešenie stávala rovnako veselou a obdivovanou spoločníčkou ako moje obdivované sestry. Dokonca som mala hneď dvoch nápadníkov. Ale zostalo len pri dvorení, pretože

Jedného večera som sa zahľadela do Roba. Bol stelesnením mojich snov. Vyzeral ako rocková hviezda a presne tak sa aj správal. Dohodli sme sa na prvom rande, a ja som sa po celý čas musela štípať, aby som uverila, že sa mi to nesníva. Naozaj mám chalana, presne tak ako iné baby. Konečne som poriadna žena a nemusím o láske len snívať.

Až postupne som začala zisťovať, že Robo nie je vôbec taký dokonalý, akým sa zdal. Boli sme až príliš rozdielni. Ja sčítaná a rozhľadená, dychtivá po nových informáciách a poznaní. On krčmový povaľač, ktorého zaujímali iba žúry.