Doktor Smiech vylieči každý dušebôľ 😊.

Nepoznám lepšieho lekára ako poriadne dlhý a vyčerpávajúci záchvat smiechu. Takého ozajstného, od srdca. Úprimného a neovládateľného.

Taký smiech vám rozvibruje celé telo. Z očí spustí vodopády sĺz. A nechce prestať. Smejete sa na všetkom. Aj keď je to nepatričné, možno až nevhodné. Doktor Smiech totiž prichádza bez ohlásenia. Nedá sa k nemu objednať. Zrazu je u vás a lieči. Je mu jedno, kde ste a čo práve robíte.

Nepomáhajú hlboké nádychy, ani najsmutnejšie spomienky. Natriasate sa na matike, na šéfovom koberčeku, aj uprostred noci v posteli. Taký smiech vyviera z najhlbšieho vnútra. Brucho pri ňom bolí ako po stopäťdesiatich „brucháčoch“ bez prestávky. Hlava sa zázračne vyprázdni. A keď sa konečne prestanete triasť, nájdete v nej len pokoj.

Po smiechu (ne)býva plač.

Moja mama vravievala, že po smiechu býva plač. Väčšinou mala pravdu. Dokázali sme sa so sestrou chechtať a blázniť až do zmodrania alebo inej, často bolestnej, katastrofy. Jej proroctvo sa mi tak zažralo do pamäti, až som sa časom bála aj pousmiať, len aby neprišiel plač. Ale bez smiechu človek chradne.

Tak som vyfasovala muža, čo ma vie rozosmiať. A čuduj sa svete, po smiechu neprichádza nijaký plač. Naopak, lieči. Moju ubolenú melancholickú dušu. Telo stuhnuté strachom a stresom. Ten chlap neustále vtipkuje, až mi to občas lezie na nervy. Ale potom „zahlobí“ niečo, z čoho „idem do kolien“. Zvíjam sa v kŕčoch smiechu ešte mnoho dní, vždy keď si na jeho hlášku spomeniem. A ďakujem.

Prajem vám takého človeka na ceste životom. Aby ste sa nikdy neprestali úprimne a schuti smiať. Pretože smiech lieči.

Páči sa ti tento postreh zo života? Zdieľaj a ukáž ho ostatným 😊 . Ďakujem.

Share This