Neuveriteľný príbeh o náhode, ktorá vyráža dych.

   Čakárne u lekára sú hnusné miesta. Dýchajú hnusnou atmosférou. Ľudia v nich vedú hnusné reči. Dejú sa v nich hnusné veci. Keď sa tam raz za dva roky kvôli preventívke vyberiem, ochoriem. Ale nesťažujem sa. Lebo niektorí tam rovno zomrú.

   V jedno májové dopoludnie som sa zrútila na chodník. Sedem dní som strávila v nemocnici. Na pozorovaní. A na infúziách. Prvé štyri dni ma to bavilo. Oddychovala som. Potom som sa začala nudiť. Vtedy sa zjavil Šaňo. Chlap, čo mi pred tridsiatimi rokmi recitoval verše. V živote prvý, aj posledný.

   Stáli sme na nemocničnej chodbe v erárnych modrých županoch. Vyvaľovali oči jeden na druhého. Sklamaní, ako nás zničil čas. Nevideli sme sa aspoň dve desaťročia. Ale pred nimi sme spolu spoznávali život. Na také veci sa nezabúda. Také spomienky rozjasnia tvár a ťažký deň aj po polstoročí.

Neuveriteľný príbeh, z ktorého mrazí.

   Rozveseľovali sme sa so Šaňom pri káve tri dni. Rekapitulovali jeden druhému život. Pred víkendom ma poslali domov. Šaňa nechceli. Darmo prosil. Orodoval. Zaprisahával sa k disciplíne. Opúšťala som ho s čudnými pocitmi. Prekvapená, šťastná i zmätená. Ale vďačná, že ďalšiu noc strávim vo vlastnej posteli.

   Čakárne u lekára sú hnusné miesta. Dýchajú hnusnou atmosférou. Ľudia v nich vedú hnusné reči. Dejú sa v nich hnusné veci. Zastala som po tom víkende v jednej z nich so správou z nemocnice. Natrieskanej, len jediná stolička zívala prázdnotou.

   Ľudia ju obchádzali, radšej postávali, tlačili sa pri dverách. Keď som sa na ňu zvalila, čakárňou sa prevalilo zdesenie. Všetky oči zastali na mne. Čo je? Spýtala som sa. Ráno na nej zomrel chlap, počúvala som. Sedel s privretými očami, vyzeral, že drieme, kým čaká na radu. No keď ho konečne zavolali, nevstal. Bol mŕtvy. V piatok vraj odišiel z nemocnice na reverz. Na čelo mi vystúpili kvapky studeného potu.

   Keď povedali meno, niečo hnusné mi stislo srdce. Bol to Šaňo.

Neuveriteľný príbeh

Tento neuveriteľný príbeh sa v skutočnosti nestal mne. Jeho priamy aktér mi ho vyrozprával, o publicitu však nestojí. Osoby a ich vzťahy som preto pozmenila, miesta a dej sú však reálne.

Páčila sa ti táto story zo života? Zdieľaj a ukáž ju ostatným wink. Ďakujem.

Share This