Roklina Piecky je v novembri studená a mokrá 😊. Chodník stúpa korytom potoka Píľanka, pri častých jesenných dažďoch plného a miestami hlbokého aj po členky, takže je to viac o brodení ako o šliapaní. Obchádzky po strmých brehoch neodporúčam, skaly, korene a kilá mokrého lístia sú klzké a zradné. Pevná, vysoká a nepremokavá obuv je v jesennej rokline veľká výhoda. Na rebríkoch aj rukavice. Vodopády sú určite krajšie ako v suchom lete, ale rebríky šmykľavejšie 😉. Skaly sú aj na jeseň sivé a voda pení na bielo, ale okolo nich jeseň vylepuje nádherné farebné tapety. Aaach!

Roklina Piecky vstup
Roklina Piecky
Veľký vodopád
Piecky Nad Vekým vodopádom
Piecky rebríky
Roklina Piecky
Roklina Piecky

Prechod samotnou roklinou trvá 2-2,5 hodiny, celý okruh s návratom do Píly 4 hodiny. Roklina má necelé 4 kilometre, celá túra 11,3 km. Prevýšenie je v rokline 380 m, na celej trase 505 metrov.

V rokline sú dva veľké vodopády: prvý je Veľký vodopád vysoký 13 m, prekonáva ho najvyšší zvislý rebrík v Slovenskom raji, druhý je Terasový vodopád vysoký 8 m. Kovové zvislé rebríky sú len pri vodopádoch, ostatné úseky s menšími vodopádikmi, kotlami či krútňavami sú premostené mokrými a šmykľavými drevenými lávko-rebríkmi s istiacimi reťazami i bez nich. Roklinou vedie žltá značka, z parkoviska v osade Píla na ňu turistov navigujú tabuľky i smerovník. Nástup do Rokliny je 5 minút od parkoviska. Roklina je ako vždy jednosmerná. Na Glaci za roklinou je turistický prístrešok na posedenie, najesť sa dá v sezóne aj v bufete alebo reštaurácii v osade Píla. V novembri sú však zatvorené.

Trasa: osada Píla za Hrabušicami, parkovisko (594 m n. m.), SLOVENSKÝ RAJ – roklina Piecky – Piecky, vrch (945 m n. m.) – Glac, Malá poľana (990 m n. m.) – Palc (790 m n. m.) – osada Píla-Hrabušice, SLOVENSKÝ RAJ

Terasový vodopád
Nad Terasovým vodopádom
Piecky stúpačky
Roklina Piecky
Roklina Piecky je divočina
Piecky koniec rokliny

Páčil sa ti tento fotoblog z jesenných Piecok? Zdieľaj a ukáž ho ostatným 😉. Ďakujem.

Share This