Martinské hole sú v zime rozprávkovo biele.

Martinské hole sú v zime magické. Jagajú sa miliardami mrazivých kryštálikov snehu. Pokrývajú kosodrevinu, stromy, turistické smerovníky i mohutné vysielače. Vietor z nich tvaruje čarovnú rozprávkovú krajinu… Keď ňou, zaliatou slnkom, kráčate, idete sa zblázniť od jej oslepujúcej krásy.

Na Martinských holiach je sneh, aj keď nikde v okolitých dolinách nie je. Aj preto sú ich vrcholy –  Krížava (1 457 m n.m.), Veľká lúka (1 476 m n.m.), Vidlica (1466 m n.m.), Veterné (1 442 m n.m.), Horná lúka (1 299 m n.m.) i Humience (1 398 m n.m.) v zime najnavštevovanejšími miestami Lúčanskej Malej Fatry.

Pokochajte sa tou mrazivou nádherou spolu so mnou. Zachytila som ju pre vás pri nedávnej „špacírke“. Martinské hole sú moja srdcovka a hoci výstup s tisíc metrovým prevýšením mi dáva čoraz viac zabrať, vždy keď sa tam vyteperím, viem, že tá námaha stála za to.

Rozprávkovo biele Martinské hole.
…odkiaľ, kam, ako vysoko a za ako dlho

Kuneradský zámok (595 m n. m.) –  Svitačova dolina – Omegová – Veterné (1 442 m n. m.) – Vidlica (1 466 m n. m.) – Veľká lúka (1 476 m n.m.) – Motúzková – Stránska hájovňa – obec Kunerad

Dĺžka:             18,7 kilometra

Prevýšenie: ↑ 946 m  ↓1 051 m

Čas:                               6 hodín

Páčil sa ti fotoblog z výstupu na Martinské hole? Zdieľaj a ukáž ho ostatným 😉. Ďakujem.

Share This