Výstup na Borišov vo Veľkej Fatre po medveďom chodníku zaujal na blog.sme viac ako tisícku čitateľov. Tu si môžeš moju story z hory vypočuť. Autentické zvukové efekty ťa zaručene vtiahnu do deja. Príjemnú zábavu!

Po medveďom chodníku na Borišov.

o Marta Kasmanová | Story z hory

Výstup na Borišov – trasa vedie nefalšovanou veľkofatranskou divočinou. Je možné, že prvých ľudí stretneš až v sedle pod Chatou pod Borišovom. Tú určite neobíď. Dýcha históriou a občerstvenie vždy príde vhod.

Na Borišov sa nejde nijakými vydláždenými tatranskými chodníkmi. Trasa vedie dusným letným lesom. Prudké stúpania riadnou oráčinou. Prašnými zvážnicami – keby som nevidela značku na kameni, ani by som neverila, že sa tadiaľ dá ísť. Námahu vyvažujú pohľady do hlbokých kaňonov s dravými potokmi. A voňavé horské lúky.

Lesy sú plné zveri. Varovaní pred predátormi. Po medveďom chodníku sa nemá kráčať potichu, ale ani robiť randál. Nebivakovať, nezakladať oheň, neodhadzovať odpadky, nefajčiť a nefotografovať. Treba mať oči na stopkách a skúsiť z lesa vypadnúť ešte pred zotmením.

Trasa: Slávkova dolina, ústie za obcou Belá-Dulice (520 m n.m.) – Havranovo – Chata pod Borišovom, rázcestie – Borišov (1510 m n.m.) – Chata pod Borišovom, rázcestie – Havranovo – Slávkova dolina, ústie (520 m n.m.)

Dĺžka 28 kilometrov, prevýšenie 1 230 metrov, čas 9 hodín.

Páčila sa ti story z hory o medveďom chodníku, v ktorej som zmapovala výstup na Borišov? Zdieľaj a ukáž ju ostatným 😉. Ďakujem.

Share This